Yükleniyor…

Led Projektör Seçerken Dikkat

Led aydınlatma kaynakları daha az enerji ile daha fazla ışık üretmesi nedeniyle aydınlatma kaynaklarının hükümdarı oldu ve olmaya devam edeceği aşikar. Fakat her led markası size tatmin edici bir hizmet sunmayabilir. Uzun ömürlü, bütçe dostu ve yüksek performans istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri sizin için sıraladık.

Yüksek Işık Gücü
LED projektör ve endüstriyel aydınlatma armatürleri geniş alan aydınlatma, yüksek tavan aydınlatma, açık alan ve otopark aydınlatmaları için uygun olan aydınlatma kaynaklarıdır. Uzun mesafe ve geniş alan aydınlatmasında kullanılırlar. Buna bağlı olarak az enerji tüketimi ile daha fazla ışık enerjisi üretmek bu ürünlerde daha önemli bir hal alıyor. Bu nedenle voltaj problemi olabilecek alanlarda geniş voltaj aralıklarından dolayı etkilenmeyen bir ürün tercih etmeniz gerekiyor.

Modüler Yapı
Modüler yapı, LED leri içinde barındıran daha küçük ve bütünleşik parçalardan oluşan yapılara verilen genel isimdir. Tanımdan da anlaşılabileceği gibi modüler yapılarda parçalar isteğe göre düzenlenebiliyor. Peki, bir LED projektörde modüler yapının bize sağlayacağı avantaj nedir?

Modüler yapı, projektörde meydana gelen arıza veya kırılmalar sonrası hızlı müdahale olanağı sağlar. Ayrıca 35 – 50W arası ayarlanabilir ve enerji (Watt) ihtiyacı olarak esnek bir yapı sağlar. Sızdırmaz (IP66) ve kolay montaj imkânı sağlayan soket setleri, üründe oluşabilecek arızalara kolayca ve ek olarak servis hizmeti satın almadan müdahale imkânı da sağlamaktadır.

Yedek Parçaya Kolay Ulaşım Olanağı
Projektör aydınlatma armatürlerini kullanırken bir arızalanma anında yedek parçalara ulaşabileceğiniz noktaların fazla ve bu noktalardan yedek parçaları temin etmeniz hızlı olmalıdır. Garanti süresinin uzun olması da bu hususta dikkat etmeniz gereken hususlardan biridir. Çünkü güçlü ve verimli bir performansı hedeflemek, arıza anlarında hızlı çözüm sunmayı da kapsamaktadır.

Dayanıklılık
Tercih edeceğiniz LED projektörünün modüllerinin darbe dayanım (IK) testlerinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer LED projektörlerinin alüminyum extrusion gövde yapısı olursa ısının hızlı transfer edilmesini sağlar ve böylece ürün ömrünün uzaması da sağlanmış olur. Optik lens teknolojisi bir LED armatürün en önemli parçalarından birisidir. Çünkü ürün verimliliği anlamında etken bir parçadır.

Led Projektör Seçerken Dikkat