Yükleniyor…

Bahçe Aydınlatması Hakkında

Bahçe aydınlatmasa yaparken dikkat etmemiz gerekenler konusunda merak ettiğiniz en çok sorulan sorulara aşağıdaki bölümde cevap bulabilirsiniz.

Doğru bölge

Aydınlatma istediğimiz bölgeleri iyi belirlemeliyiz. Aydınlatmak istediğimiz yerin kullanım amacını unutmamalıyız. Örn. Oturma alanlarımız olan yerlerde aydınlatma yaparken aydınlatmanın bizi rahatsız etmemesi gereken yükseklikte olması gerekir.

Yeterli aydınlık şiddeti

Bahçe aydınlatması seçerken aydınlatmanın gücünü iyi düşünmeliyiz. Aşırı aydınlık bizi bahçemizde rahatsız edip gereksiz elektrik masrafı oluşturur. Bu konuda satıcı firmadan mutlaka bilgi alınmalıdır.

Aydınlatma kaynağının kalitesi :  Bahçeniz için aydınlatma ekipmanları alırken ürünlerin kalitesini de göz artı etmemek gerekir. Örn. Genellikle bahçe aydınlatma ürünleri döküm, plastik, demir ve krom malzemelerden oluşur. Seçmiş olduğumuz ürünlerin yatırım maliyeti ile ürün ömrünü iyi dengelemeliyiz. Unutulmamalıdır ki yanlış seçilmiş ürünlerin değiştirilmesi için ikinci bir ürün maliyeti yanında tekrar demontaj ve montaj masrafları ile karşılaşabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatması Hakkında